Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

ЗТМК вже два роки не повертають державі, титанова схема Фірташа.

У липні 2018 року САП повідомила про кінець титанового свята Фірташа на ЗТМК.

Господарський суд Запорізькій області розірвав договір про заснування ТОВ “ЗТМК”,  який у 2013 році уклали Фонд державного майна та компанія “Толексіс трейдинг лімітед”. Розірвання договору означає повернення цілісного майнового комплексу заводу в управління Фонду держмайна, тобто державі.

Юристи олігарха намагалися оскаржити рішення, але апеляційна інстанція залишила його чинним. 12 березня Верховний суд повинен був ухвалити остаточне рішення. Але суддя взяла перерву до 15 березня, а потім пішла на лікарняний.

Спочатку прокурори САП не додали квитанцію про сплату судового збору до судового позову, потім додали не оригінал, а копію квитанції, потім взагалі віднесли позов не в той суд. Усі ці дії призвели до розтягування розгляду справи майже на 2,5 року. За цей час, з 2015 року до вересня 2018 року, компанії-прокладки з орбіти Фірташа купували у ЗТМК продукцію з “оптовою знижкою”, через що завод міг втратити сотні мільйонів гривень. 2016 року обсяг виробництва губчатого титану — основного продукту комбінату — виріс на 47,3% до 750 тонн на місяць.

За даними фінансової звітності, 2015 році чистий прибуток ЗТМК становив 113,1 млн грн, 2016 — 6,1 млн грн, у 2017 році — 2,6 млн грн. За минулий рік фінансова звітність ще не оприлюднена.

Значний обсяг продукції заводу — йде на експорт. Відповідно до звіту про діяльність ТОВ “ЗТМК” за 2015 рік, основними покупцями титану були фірми Tolexis International Limited, Тоlexis Enterprise AG та кіпрська компанія Titanium Standard Limited. Усі вони входять до групи Фірташа.

З грудня 2015 року титан почала купувати Titanium Standard Limited. Її власниками є два юристи-номінали з однієї компанії — Entgkar Antoniadis і Μapianna Papouli.

На факт, що компанія має стосунок до групи DF, натякає схожість логотипів та сайтів. Сайти хостяться в Україні, а телефон, вказаний на сайті Tolexis International Limited, такий же, як і в Titanium Standard Limited. У Group DF, яка об’єднує всі активи Фірташа, заперечують зв’язок з Titanium.

“Не афілійована ні з групою компаній Group DF, ні з її акціонерами. Відносини компаній винятково ділові і партнерські”, — зазначили у прес-службі холдингу.

Також у прес-службі підкреслюють, що Titanium є “міжнародною трейдинговою компанією, яка спеціалізується саме на дистрибуції титанової продукції та напівфабрикатів”.

“Компанія має галузеву експертизу і широку клієнтську базу по всьому світу, що дозволяє їй забезпечувати стабільний викуп основного обсягу продукції ЗТМК”, — кажуть у прес-службі комбінату.

До кінця 2014 року компанія не мала жодних активів та продажів, накопичуючи лише збитки, що зазначаються у фінансових звітах за 2014 та 2013 роки. Усе вказує на те, що основними покупцями продукції ЗТМК після продажу 49% акцій підприємства Фірташу були компанії, пов’язані з олігархом. Причому компанії з додатком Tolexis, які купували титанову губку у заводу до 2016 року, робили це за заниженими цінами.

Прибутковість підприємства забезпечувалася завдяки іншим доходам —відсоткам від розміщених на депозитних рахунках коштів або перерахунку курсових різниць.

За даними податкової, Titanium Standard Limited купувала у ЗТМК губчастий титан марки ТГ-ТВ та губчастий титан марки ТГ-110 за цінами, нижчими за ринкові на 10-13%. Враховуючи це, ЗТМК могла втратити близько 360 млн грн. У звітах ТОВ “ЗТМК” також були вказані українські компанії з групи Фірташа, які купували титан за “оптовими цінами”. Йдеться про ПрАТ “Юкрейн кемікал продактс”, ТОВ “Титан України” і ТОВ “Інститут гірничо-хімічної промисловості”.

Проте не лише компанії олігарха отримували договори із “знижками”. У пояснювальній записці до фінансової звітності за 2016 рік ЗТМК згадує про перемовини з компанією ОSTTOR.

Ця компанія зареєстрована в Австрії, її власником з листопада  2016 року є Юрій Перцев, який раніше працював заступником генерального директора з комерційних питань ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”. Перцев, зокрема, є фігурантом кримінального провадження НАБУ. Його звинувачують у продажу продукції ОГХК за заниженими цінами.

“Сировина реалізовувалася за заниженими цінами спочатку компаніям-посередникам (резидентам Австрії та Латвії), підконтрольним підозрюваним, а ті за ринковими цінами продавали її реальним іноземним компаніям-споживачам”, — йдеться в повідомленні НАБУ.

Близько п’яти років завод перебуває під контролем групи Фірташа, основними покупцями продукції підприємства були компанії-посередники з його орбіти, які сплачували за товар так звану оптову ціну.

Компанії, які фігурували у звітах державних аудиторів, були замінені, але на їх місце прийшли “прокладки” з тієї ж орбіти. Передбачалося, що найближчим часом це закінчиться, і держава стане повноправним власником заводу. Проте через помилки САП “безкоштовна оренда” титанового комбінату триває досі.

Добавить комментарий